İçeriğe geç

TSEK 569 BİNALARDA ATIK AYIRMA BACASI

Sektörün öncü firması Kapella ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. ‘TSEK 569 Binalarda Atık Ayırma Amaçlı Baca Sistemi’ kriter belgesine sahip ilk firma Kapella oldu.

TSE tarafından, firmamızın başvurusu ve tüm komisyon çalışmalarına katılımı ile, yaklaşık 2 yıl süren yoğun çalışmalar ve görüş alışverişleri sonucunda TSEK 569 Atık Ayırma Baca Standardı Nisan 2019 tarihinde yayınlandı. Yine TSE tarafından düzenlenen testler ve uygulamalar sonucu kritere uygunluk beyannamesi alan ilk firma Kapella oldu. ‘Atık Ayrıştırma Bacası’ adı ile , TOKİ başta olmak üzere tüm projelerde uygulanmaya başlanan bu sistemlerle, ‘Sıfır Atık’ hareketi daha da hız kazanacak , kaynağında atıkların ayrılmasıyla geri dönüşüm bilinci tüm yurda yayılmış olacak.

Birçok ülkenin altyapısı ve ürün standartları incelenip eksikliklerinin giderilmesiyle , daha kapsamlı bir şekilde hazırlanan bu standart , tüm Dünya ülkelerine de örnek teşkil edecek.

Yeşil bir gelecek için , kentsel dönüşümün hız kazandığı bu günlerde , bu altyapıyı inşaat sektörüne kazandırmaktan gurur duyuyoruz.