İçeriğe geç

Biz Kimiz

Kapella Baca;
Kapella 2006 yılında İzmir’de küçük bir imalathanede doğalgaz bacası imalatı yaparak sektöre adım atmıştır.

2009 yılında gelindiğinde imalat alanını 900 m2 olarak genişletmiş, yine bu dönemde ürün gamına çöp şutu sistemlerini eklemiştir.

2014 yılında tüm makine altyapısını kendi arge mühendisleri ile kendi bünyesinde imal ederek yenilemiş, Çiğli AOSB de 2000 m2 lik yeni fabrikasında yeni makine parkuru ve ürünleriyle hizmet vermeye devam etmiştir. Aynı yıllarda Körfez ülkeleri başta olmak üzere yurtdışı Pazar araştırması faaliyetine başlamıştır.

2017 yılında kabına sığmayan Kapella tüm ürünlerini yeniden sertifikalandırarak yurtdışı pazar payını artırmış, Ulukent OSB de 5500 m2 lik yeni üretim tesisine taşınmıştır. Bu yıllarda otomasyonlu çöp şutları, atık ayırma bacaları, atık seperatörleri, çöp sıkıştırıcı kompaktörler , otomasyon panoları , yangın damperleri konularında uzmanlaşmış , 11 farklı ülkede bayilik sözleşmeleri imzalamış ve ihracat rakamlarını artırmayı başarmıştır.

2019 yılında tüm bu faaliyetler sonucu Ummanda Joint Venture yöntemiyle ilk yurtdışı yatırımını yapan Kapella, Umman’da 3000 m2’lik fabrikasını açarak yurtdışında kendi sektöründe imalat yapan tek Türk Firması olmuştur.

Tüm bu çalışmalarla birlikte farklı ülkelerin ‘Civil defence’ kurumlarında ürün onayları alarak dünyada markalı projelerde, öncü mimari tasarım firmalarının ürün yelpazesinde, şartnamelerde, öneri listelerinde Avrupalı ve Amerikalı rakipleri ile birlikte Kapella olarak yer almayı başarmıştır.

Aynı yıllarda Sıfır Atık hareketi ile ilgili ürün yelpazesini geliştiren Kapella, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü kurumlarına başvuru yaparak, tüm komisyon çalışmalarına katkı sağlamış, atık ayırma bacaları ile ilgili TSEK 569 standardını ülkemize ve sektörümüze kazandırmıştır.

2020 yılına geldiğimizde iki farklı ülkede üretim tesisi ile 5 kıtada 35 ten fazla ülkeye ihracat yapan firmamız hız kesmeden, bilgi ve birikimini artırarak, Ar-Geye önem vererek çalışmalarına devam etmektedir. Başladığımız günkü heyecanımızla, sıfırdan bu başarılara imza atmamızı sağlayan birlikte yürüdüğümüz tüm ekip arkadaşlarımız, tedarikçilerimiz ve bizlere güvenen müşterilerimizle birlikte üretmeye, istihdamımızı artırmaya, büyümeye, yenilikten ve doğruluktan taviz vermeden ülkemizin ve sektörümüzün gururu olmaya devam edeceğiz.

Kendi sektöründe dünyada lider marka olmayı hedefleyen Kapella; Sıfır Atık, Yenilenebilir Temiz Enerji Sistemleri ve Yeşil Çevre konularında ürünler geliştirmeye devam etmektedir. Her gün artan ihracat rakamlarımızla bayrağımızı tüm dünyada dalgalandırmaya devam edeceğiz.