İçeriğe geç

MANUEL ÇÖP ŞUTU SİSTEMİ

KAPAK

Kapaklarımız komple 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
Ankastre tasarım
Uzun ömürlü , mekanik mukavemeti yüksek ,dışarı yönde açılan hareket sistemli.
Manyetik kilitli
Taşyünü dolgulu , ses ve ısı izolasyonlu
Duman sızdırmaz özelliklerinde
240 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip

KARŞILAMA DİRSEĞİ

Düşey eksene paralel çarpma karşılamalı
Düşey eksen yönünde paralel çift süspansiyonlu
Çöp düşüşlerinde darbeyi ve gürültüyü emebilen özel tasarım
Çöp şutu ve seperatörden bağımsız özel tasarım support sistemli
Çöpün konteynerle buluştuğu noktada, taşyünü dolgulu ,304 kalite paslanmaz çelikten ,giyotin tip yangın damperi olacaktır.

MANUEL ÇÖP ŞUTU KAPAĞI
EN 1634-1:2014 standardında 4 saat yangın dayanım belgesine sahip, gizli çift piston sayesinde kendi kendine kapanabilen ve tamamı paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

•Ölçüler : 450x480mm Kapak, 590x640mm Çerçeve.
•240 dakika yangın dayanım Efectis sertifikalı / EEA-1600-0017-REV-EN

BOĞAZLI MODÜL
Çöp bacasını kapaklar ile katlara ulaştıran modüldür. Kapaklar boğazlı modüle monte edilir. Boğazlı modül altı sistem özelliklerine göre dizayn edilmiş belirli açısı sayesinde çöplerin kapaktan kanala kolayca atılmasını sağlar. Boğazlı modül ağzı 180mm uzunluğundadır. Boğazın üst kısmında sprinkler ve yıkama nozulu bağlantısı için 1/2” manşon bulunur. Boğaz çevresi dahil olmak üzere tamamı sızdırmaz özellikte kaynaklıdır. Yanlarda ve üstte piston ve düğmeler için ekstra koruma sacları mevcuttur.

DÜZ MODÜL
Kapella'nın üstün kordon pres teknolojisi ile üretilen, bacanın ana gövdesini oluşturur. Her bir modül bina yüksekliği hesaplanarak bacaya monte edilir. Yine her bir modül tek başına komple bacayı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş özel pres teknolojisi ile mukavemet arttırılarak tasarlanmıştır.

Kullanılan Malzeme
Ölçüler
Sac Kalınlıkları
: 1,4301-1,4401 Paslanmaz Çelik (316 L)
: Ø 100~1200mm h: 500~1250mm
: 0,40 ~ 3mm

KAT DESTEK KONSOLU
Çöp şutunun etrafını saran 50mm x 5mm dairesel çerçeve, 40mm x 40 mm x 4 mm boyutlarında yan konsollar ve 40 mm x 40mm x 4 mm çapında kanal destekleri ile desteklenmektedir.

Antikorozif paslanmaz çelik çerçeve ses izolasyonu sağlamak ve korozyonu önlemek için 5mm lik kauçuk ile kaplanmaktadır. Her katta şafta açılan kat zemini ile şaft arka duvarına sabitlenerek, atık bacasının iç ve dış etkilerden korunmasını sağlar.

500mm - 600mm - 700mm - 800mm - 900mm

YANGIN DAMPERİ
Yangın dayanım sertifikalı yangın damperlerimiz 72°C sıcaklıkta erimekte ve sistemi kapatarak yangının üst katlara ulaşmasını önlemektedir.

•Yüksek sıcaklıklara dayanımlı, yüksek kalite galvaniz veya paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
•Damper, gerilim kuvveti minimum 35N olan iki adet yay ile çalışır. Yaylar AISI301 paslanmaz yay çeliğinden imal edilmektedir. Özel talebe göre elektrostatik boyama ile istenilen renkte sipariş verilebilir.

YAVAŞLATMA DİRSEĞİ
Çöp şutları, yapılarda çöpleri bir merkezde toplayabilmek için dizayn edilmiştir. Şut sistemlerinde çöplerin direkt olarak kompaktör veya konteynera düşerek bunlara hasar vermesini önlemek amacıyla düşüş dirseği bulundurmaktadır. Süspansiyonlu düşüş dirseği hasarı önlemekle birlikte çöp düşüşünden doğacak istenmeyen sesleri engellemekte ve şutun ömrünü uzatmaktadır. Süspansiyonlu dirseğin sağladığı 2 kat yavaşlatma özelliği ve çöp şutunun diğer kısımlarından bağımsız mekanik sistemi ile çarpma anındaki şoku absorbe etmekte ve şokun çöp şutunun diğer kısımlarına iletilmesini önlemektedir.

HAVALANDIRMA ŞAPKASI
Otomasyonlu ve Manuel sistemlerde Havalandırma Bacası mutlaka bulunmalı, baca içerisinde oluşan kirli gazlar ve koku cebri çekiş veya mekanik yolla çatıya
ulaştırılmalıdır.

ÇÖP KONTEYNERİ
Gövde 1.60 mm tek parça plaka sacdan imal edilmiş, pres ile şekil verilerek mukavemetiartırılmış formdadır. Alt köşeler yuvarlatılmıştır. Yan sac kalınlığı en az 20mm dir.
• Tüm ana parçalar gaz altı kaynak ile birleştirilmiştir.

Çöp şutları, yapıların çöplerini bir merkezde toplayabilmek için dizayn edilmiştir. Çoğu çöp şutu, çöplerin direkt olarak kompaktör veya konteynera düşerek bunlara hasar vermesini önlemek amacıyla düşüş dirseği bulundurmaktadır. Kapella mühendisleri, çöp düşüşünden doğacak herhangi bir hasarı önlemek amacı ile bağımsız süspansiyonlu bir düşüş dirseği geliştirdiler. Bu ürün hasarı önlemekle birlikte çöp düşüşünden doğacak istenmeyen sesleri engellemekte ve şutun ömrünü uzatmaktadır.

• Darbe etkisini minimuma indirmek için dikey eksene paralel.
• Dikey eksende 2 kat daha fazla soğurma özelliği.
• Özel darbe ve ses emme ünitesi.
• Bağımsız özel destek sistemi.
• Gövde ağzı komple boru profil ile sarılmıştır.
• Kollar 2.50 mm kalınlığında ve ana gövdeye kaynaklıdır.
• Kollar EN standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Kapak kolları 3mm kalınlığındadır.
• Kapaklar spiral yay ile güçlendirilir. 2 adedi sarhoş olmak üzere 4 adet tekerlek bulunur.
• Konteynerlarımız TS EN 840-3 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.