İçeriğe geç

MANUEL ÇAMAŞIR ŞUTU

Özellikle Otel ve restoran gibi işletmelerde kullanılan, şaft içinden bir kapak ve kanal vasıtasıyla çamaşırların, çamaşır odasına iletildiği sistemdir.
Özellikle otel vb. işletmelerde House- keeping odaları içinde yer alan sistem ile kattan toplanan kirli çamaşırlar kanal ve kapak vasıtasıyla Çamaşır odasına iletilmektedir.

Çamaşır şutlarında paslanmaz yüzeyler tamamen pürüzssüzdür. Herhangi bir yırtılma ve takılmaya yer vermeden güvenle kullanıma uygundur.

Manuel Çamaşır Şut Kapakları

  • Kapaklarımız komple 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
  • Ankastre tasarım.
  • Uzun ömürlü , mekanik mukavemeti yüksek ,dışarı yönde açılan hareket sistemli.
  • Manyetik kilitli
  • Taşyünü dolgulu , ses ve ısı izolasyonlu
  • Duman sızdırmaz özelliklerinde
  • 240 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip

Manuel Çamaşır Şutu Kapağı
EN 1634-1:2014 standardında 4 saat yangın dayanım belgesine sahip, gizli piston sayesinde kendi kendine kapanabilen ve tamamı paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

•Ölçüler : 18" x 18" Kapak
•240 dakika yangın dayanım Efectis sertifikalı / EEA-1600-0017-REV-EN

Boğazlı Modül
Çamaşır bacasını kapaklar ile katlara ulaştıran modüldür. Kapaklar boğazlı modüle monte edilir. Boğazlı modül altı sistem özelliklerine göre dizayn edilmiş belirli açısı sayesinde çamaşırların kapaktan kanala kolayca atılmasını sağlar. Boğazlı modül ağzı 180mm uzunluğundadır. Boğazın üst kısmında sprinkler ve yıkama nozulu bağlantısı için 1/2” manşon bulunur. Boğaz çevresi dahil olmak üzere tamamı sızdırmaz özellikte kaynaklıdır. Yanlarda ve üstte piston ve düğmeler için ekstra koruma sacları mevcuttur.

Düz Modül
Kapella'nın üstün kordon pres teknolojisi ile üretilen, bacanın ana gövdesini oluşturur. Her bir modül bina yüksekliği hesaplanarak bacaya monte edilir. Yine her bir modül tek başına komple bacayı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş özel pres teknolojisi ile mukavemet arttırılarak tasarlanmıştır.

Kullanılan Malzeme : 1,4301-1,4401 Paslanmaz Çelik (316 L)
Ölçüler : Ø 100~1200mm h: 500~1250mm
Sac Kalınlıkları : 0,40 ~ 3mm

Kat Destek Konsolu
Şutun etrafını saran 50mm x 5mm dairesel çerçeve, 40mm x 40 mm x 4 mm boyutlarında yan konsollar ve 40 mm x 40mm x 4 mm çapında kanal destekleri ile desteklenmektedir.

Antikorozif paslanmaz çelik çerçeve ses izolasyonu sağlamak ve korozyonu önlemek için 5mm lik kauçuk ile kaplanmaktadır. Her katta şafta açılan kat zemini ile şaft arka duvarına sabitlenerek, şutun iç ve dış etkilerden korunmasını sağlar.

Yangın Damperi
Yangın dayanım sertifikalı yangın damperlerimiz 72°C sıcaklıkta erimekte ve sistemi kapatarak yangının üst katlara ulaşmasını önlemektedir.

•Yüksek sıcaklıklara dayanımlı, yüksek kalite galvaniz veya paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
•Damper, gerilim kuvveti minimum 35N olan iki adet yay ile çalışır. Yaylar AISI301 paslanmaz yay çeliğinden imal edilmektedir. Özel talebe göre elektrostatik boyama ile istenilen renkte sipariş verilebilir.

Havalandırma Şapkası
Otomasyonlu ve Manuel sistemlerde Havalandırma Bacası mutlaka bulunmalı, baca içerisinde oluşan kirli gazlar ve koku cebri çekiş veya mekanik yolla çatıya
ulaştırılmalıdır.

Çamaşır Toplama Sepeti
Paslanmaz çelik Çamaşır Arabaları, çıkıntılar olmadan sorunsuz bir şekilde kaynaklanır ve cilalanır. Arabanın standart çapı 800 mm'dir.

Çamaşırların kolay taşınması için tasarlanmış iki frenli tekerlek olmak üzere üç adet döner tekerlek bulunmaktadır. Çıkarılabilir kumaş ateş tutmaz.