İçeriğe geç

OTOMASYONLU ÇAMAŞIR ŞUTU

Özellikle Otel ve restoran gibi işletmelerde kullanılan, şaft içinden bir kapak ve kanal vasıtasıyla çamaşırların, çamaşır odasına iletildiği sistemdir.
Tüm modellerimiz aksesuarları ile entegre çalışabilmektedir. Bir pano vasıtasıyla tüm sistemi kontrol edebilir ve akıllı bina otomasyonlarından takip edebilirsiniz. Bir kapak açıldığında diğer kapaklar otomatik olarak kilitlenmektedir.

Otomasyonlu Çamaşır Şut Kapakları
Kapak, her defasında sadece bir kapağın açılmasına izin veren ve bakım sırasında tüm kapakları kilitleyen elektromekanik kilitleme ve otomasyon sistemine sahiptir. Her kapağın üzerinde, müsait - meşgul - bakım durumunda olup olmadığını gösteren 3 renkli led lamba bulunmaktadır.

Ölçüler : 500x450mm Kapak, 630x570mm Çerçeve.
240 dakika yangın dayanım Efectis sertifikalı / EEA-1600-0017-REV-EN

Boğazlı Modül
Çamaşır bacasını kapaklar ile katlara ulaştıran modüldür. Kapaklar boğazlı modüle monte edilir. Boğazlı modül ağzı 180mm uzunluğundadır. Boğazın üst kısmında sprinkler ve yıkama nozulu bağlantısı için 1/2” manşon bulunur. Boğaz çevresi dahil olmak üzere tamamı sızdırmaz özellikte kaynaklıdır. Yanlarda ve üstte piston ve düğmeler için ekstra koruma sacları mevcuttur.

Çamaşır şutunun dış yüzeyi istenmeyen sesleri gidermek için 1.7 kg/m² oranında ve 2mm kalınlığında ses yalıtım malzemesi ile kaplanır.

TEKNİK DETAYLAR

304 Kalite Paslanmaz Çelik.

Subazlı, çevre dostu ses yalıtım malzemesi.

Mükemmel akustik özellikler

Sıcaklık Dayanımı : +120°C, +160°C / 1 saa

Üst Müdahale Kapağı
Vinçli fırça bulunan tüm sistemlerde kullanılması gerekli, sistem bakım ve arıza durumlarında üst noktadan müdahale amaçlı kullanılan kapaktır.

Üst noktada bulunan vinç sistemi, dozajlama ünitesi, deterjan değişimi, fan, vinç motoru, dozajlama, elektrik müdahalesinde, servis ve bakımlarda kullanılır. Normal kat kapakları ile aynı özelliklerde 240 dakika yangına karşı dayanıklıdır.

Sterilizasyon Ünitesi
Otomatik dezenfekte sistemi, fırçalı yada fırçasız yıkama modunda en üst kapağın iç yüzeyinden sisteme belirli aralıkta deterjan yada dezenfeksiyon dozajlayan sistemdir. Dozaj makinasının bir ucu temizlik sıvısına diğer ucu ise en kapakta bulunan girişe bağlıdır. Pano üzerinden, yıkama boyunca hangi aralıkta sıvı dozajlanacağı ve süre ayarlanabilmektedir.

TEKNİK DETAYLAR

Dezenfeksiyon Tankı Kapasitesi : 5 Lt.
Voltaj : 220 V
1/2" Dağıtım Kanalı

Kontrol Panosu
Merkez kontrol paneli ve tüm operatör panelleri Ip65 standartlarına uygundur.

Merkez kontrol paneli 7" PLC paneli ile birlikte şifre korumalıdır.

PLC kontrol ünitesi farklı ayrıştırma sistemleri ve operatör panelleri ile entegre edilebilmektedir.

Operatör panelimiz internet bağlantılı, uzaktan erişime uygun tasarlanmıştır. Bu sayede belirlenecek herhangi bir noktadan sisteme müdahale edilebilmektedir.

TEKNİK DETAYLAR

Açıklama  / PCB Merkezli  / PLC Merkezli
Bakım Anında Tüm Kapakları Kilitleme  / Evet /  Evet
İnterlock (her defasında bir kapak kullanımı)  / Evet / Evet
Yangın ve Sıcaklık Alarmı Entegrasyonu  / Evet  / Evet
Ayrıştırma Bisorting/Trisorting  / Evet  / Evet
Kat Kullanımı Göstergesi  / Hayır  / Evet
Seçili Kapak Erişim Kontrolü  / Hayır  / Evet
Kompaktör Kontrolü / Evet / Evet
Otomatik Fırça Kontrolü / Evet / Evet
Fan Kontrolü / Evet / Evet
Sterilizasyon Ünitesi Kontrolü / Evet / Evet
 

Yangın Damperi
UL sertifikalı yangın damperlerimiz 72°C sıcaklıkta erimekte ve sistemi kapatarak yangının üst katlara ulaşmasını önlemektedir.
Yüksek sıcaklıklara dayanımlı, yüksek kalite galvaniz veya paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
Damper, gerilim kuvveti minimum 35N olan iki adet yay ile çalışır. Yaylar AISI301 paslanmaz yay çeliğinden imal edilmektedir.
Yüksek kalitede 1.2mm galvaniz çelikten imal edilmektedir. Özel talebe göre elektrostatik boyama ile istenilen renkte sipariş verilebilir.

Havalandırma Fanı
Otomasyonlu ve Manuel sistemlerde Havalandırma Bacası mutlaka bulunmalı, baca içerisinde oluşan kirli gazlar ve koku cebri çekiş veya mekanik yolla çatıya ulaştırılmalıdır.

Her iki sistemde de kullanılabilen fan, havalandırma bacasının üst noktasında bulunur.

Fan isteğe bağlı olarak, sürekli, kapaklardan biri açılınca veya kapalı konumda iken kullanılabilir. Çalışma hızı yavaş, orta veya hızlı olmak üzere operatör tarafından belirlenir. Sistemlerimizde kullanılan fan sessiz ve titreşimsiz çalışmaktadır.

Havalandırma bacası ve fan ölçüsü 340mm’dir.

Voltaj : 220/240 V 50 Hz
Güç : 190 W
R.P.M. : 1475
C.F.M : 1500

Düşüş Dirseği
Çöp şutları, yapıların çöplerini bir merkezde toplayabilmek için dizayn edilmiştir. Çoğu çöp şutu, çöplerin direkt olarak kompaktör veya konteynera düşerek bunlara hasar vermesini önlemek amacıyla düşüş dirseği bulundurmaktadır.

Kapella mühendisleri, çöp düşüşünden doğacak herhangi bir hasarı önlemek amacı ile bağımsız süspansiyonlu bir düşüş dirseği geliştirdiler. Bu ürün hasarı önlemekle birlikte çöp düşüşünden doğacak istenmeyen sesleri engellemekte ve şutun ömrünü uzatmaktadır.

Süspansiyonlu dirseğin sağladığı 2 kat yavaşlatma özelliği ve çöp şutunun diğer kısımlarından bağımsız mekanik sistemi ile çarpma anındaki şoku absorbe etmekte ve şokun çöp şutunun diğer kısımlarına iletilmesini önlemektedir.

Darbe etkisini minimuma indirmek için dikey eksene paralel.
Dikey eksende 2 kat daha fazla soğurma özelliği.
Özel darbe ve ses emme ünitesi.
Bağımsız özel destek sistemi.

Kat Destek Konsolu
Çöp şutunun etrafını saran 50mm x 5mm dairesel çerçeve, 40mm x 40 mm x 4 mm boyutlarında yan konsollar ve 40 mm x 40mm x 4 mm çapında kanal destekleri ile desteklenmektedir.

Antikorozif paslanmaz çelik çerçeve ses izolasyonu sağlamak ve korozyonu önlemek için 5mm lik kauçuk ile kaplanmaktadır. Her katta şafta açılan kat zemini ile şaft arka duvarına sabitlenerek, atık bacasının iç ve dış etkilerden korunmasını sağlar.

500mm - 600mm - 700mm - 800mm - 900mm