İçeriğe geç

SIFIR ATIK NEDİR

SIFIR ATIK NEDİR?

Artan Dünya nüfusu ve yaşam standartlarına paralel olarak tüketiminde arttığı bu ortamda, kaynakların daha verimli kullanılması kaçınılmazdır. Sıfır Atık, israfın önlenilmesi ve atığın geri kazanılarak enerji ve kaynak elde edinilmesi anlamında, özellikle atığın kaynağında toplanmasını hedef alan bir oluşumdur.

ATIK AYIRMA BACALARI

Proje kapsamında atığın kaynağında ayrıştırmasını sağlayan 1. basamaktır. Günümüzde bu sistem tüm konut, hastane, avm, okul, üniversite vb. tüm binalarda kullanıma uygundur. Katlarda merdiven hollerine yerleştirilen otomasyonlu kapak sistemleri, ''evsel atık'' ve ''geri dönüşüm atık'' seçenekleri ile kaynağında ayrıştırma işlemi sağlamaktadır.

ATIK AYIRMA BACA SİSTEMİ İLE SIFIR ATIK

Yukarıda bahsedilen işlemler neticesinde Atık Odasında 2 adet ayrı konteynırda toplanan atıklar, belediyeler ve geri dönüşüm firmaları tarafından rutin olarak toplanmaktadır. Sistem sayesinde Geri Dönüşüme elverişli atıklar kaynağında ayrılmış olup zaman, maliyet ve enerjiden kar edilnilmiştir. Sıfır Atık Projesi kapsamında Kapella Baca ve Atık Ayırma Sistemleri ailesi olarak projeyi başlangıcından itibaren takip etmekte ve tüm alanlarda desteklemekteyiz. Sıfır Atık sloganı ''Deniz varsa, Hayat var '' sözünün arkasında olup çalışmalarımızı ve argemizi bu yönde geliştirmeye devam edeceğiz.